Pootjes kwalen

Hier kun je vragen stellen of je zorgen delen omtrent kleine gezondheidskwesties van je hond. Neem contact op met een dierenarts voor deskundig advies.
Mary
Berichten: 8017
Lid geworden op: 29 mar 2007, 10:23

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Mary »

Zal vast niemand kunnen zeggen. Uitproberen maar, niet te snel wisselen,
anders krijgt het geen tijd om iets te laten zien.
Pim - 27 december 2000. - 31 maart 2014.
Aard (Anna de Zwarte Fruinen x Stef van Doirne)

Ariënne
Berichten: 13837
Lid geworden op: 27 mar 2007, 12:39
Locatie: West-Terschelling

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Ariënne »

Het is weer nieuwe, interessante informatie voor mij. Kan waardevol zijn.
De verteerbaarheid moet dus ook weer niet te hoog zijn, begrijp ik.
Ik ben benieuwd wat ander voer gaat doen bij Lisa.
Afbeelding

Gebruikersavatar
Erna
Berichten: 12924
Lid geworden op: 03 apr 2007, 13:26

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Erna »

Het valt wel mee met Lisa d'r pootje hoor, ze zit er niet zo vaak op te bijten. Heb me wel afgevraagd waarom ze dit af en toe doet. Misschien heb ik nu het antwoord. De vorige keer dat ze haar poot stuk had gebeten was in juli vorig jaar.
Ze heeft er dus bijna een jaar geen last van gehad.
Maar omdat ik toch al van plan was om van voer te wisselen vanwege haar tanden, doe ik dat maar gelijk. Had eerst de Farmfood op willen maken. Toch maar vandaag begonnen met het te mengen met Hills. Ik had al een kleine zak Hills met kip gekocht. Ze hadden geen kleine zakken met lam en rijst, maar als ik straks een grotere zak ga kopen wordt het lam en rijst. Over drie weken gaan we met vakantie en het leek me beter om Lisa vóór de vakantie op ander voer te hebben, Lisa wordt n.l. één week nadat we weer terug zijn gesteriliseerd. In die periode wil ik niet van voer veranderen.

Groet
Lisa 26-04-05. Hieke Frouckje v.d. Liefelijke en Hollands Koetsiertje's Abe-Mozes.

Ariënne
Berichten: 13837
Lid geworden op: 27 mar 2007, 12:39
Locatie: West-Terschelling

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Ariënne »

Nee hoor, ik begrijp dat Lisa er niet te veel/vaak last van heeft.
Maar ik ben benieuwd of het ook een merkbaar effect op haar gebit zal hebben.
Afbeelding

Maria
Berichten: 563
Lid geworden op: 07 jul 2007, 23:27
Locatie: Delft
Contacteer:

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Maria »

De geleerden van Ecostyle beweren, dat juist dioe hoge verteerbaarheid voor sommige honden niet goed zou zijn. Ik heb een heel gesprek met iemand van Ecostyle gehad, die zei, dat het darmstelsel van honden veel te snel gepasseerd werd door andere merken voer met hoog verteerbaar voedsel en dat dat , net als bij wolven, heel lang moet duren. Ik kreeg toen 5 kg mee om te proberen, de honden vonden het lekker, het voer rook ook lekker, maar ik had op zich geen reden om over te stappen, dus heb ik het bij die ene zak gelaten. Ik vond wel, dat je meer gaf, dan van de meeste andere merken. Ik heb nog gebeld wat de reden daarvan was. Ik zal het antwoord letterlijk overnemen hier:Geachte mevrouw Van Gaalen,

Hartelijk dank voor uw reactie. Hierbij beantwoorden wij graag uw vragen. De dosering van de VitaalCompleet kan afgestemd worden op de individuele hond. Op de verpakking staat een advies, maar soms lust de hond meer of juist minder, wat geen enkel probleem vormt. Direct na de omschakeling eet een hond vaak wat meer van de voeding. Dit heeft te maken met de kruiden en extra ruwe celstof die het bevat. De spijsvertering en de organen worden geactiveerd, waardoor er eerst wat sneller een 'hongergevoel' kan ontstaan. In de praktijk blijkt dat dit na een paar weken in balans is en dat de vertering van de hond erop is ingesteld. Het klopt wel dat de hond er meer van eet dan bijv. van Eukaneuba, dit heeft te maken met het verschil van ingredienten. Andere merken zijn vaak veel (te) licht verteerbaarder gemaakt, waardoor de hond weinig darmvulling krijgt en de voeding verteert zonder dat de organen en totale spijsvertering daar hun best voor hoeven te doen. Eigenlijk wordt de spijsvertering 'lui'.
Onze benadering is anders; de ingredienten zorgen voor een goede maag- darmvulling, er wordt binnen in de hond actief gewerkt om alles, mede door de bijzondere kruiden, op de juiste wijze te verteren. Dat zorgt er tevens voor dat de klieren goed werken en de totale gezondheid actief wordt bevorderd. Dit voorkomt tevens veel gezondheidsproblemen, zoals met de huid, vacht en gewrichten (eiwitreststoffen). Ook het poepgedrag van de hond heeft hiermee te maken. Het is eigenlijk een heel goed teken dat uw hond nu meer poept. Het geeft aan dat de spijsverting het goed oppakt en actief aan de slag is. Voor de mensen is 'minder poep op de stoep' natuurlijk plezierig, echter voor de hond is dit niet positief! U kunt het vergelijken met een volkoren boterham t.o.v. een witte boterham.
Normaal gesproken wordt aan de volwassen hond de voeding meestal twee keer per dag aangeboden, en moet dit qua volume eigenlijk goed kunnen.
Als u nog vragen hebt horen wij het graag.

Met vriendelijke groet,
ECOstyle Animal Care B.V.

Marjan Oosterkamp
Marketing & communicatie

Je zou bij Lisa dat speciaal voer kunnen proberen, het heet Vitaalcompleet Huid en Vacht, dat moet je 90 dagen geven. Als het Lisa helpt, is het mooi. Blijft alles bij het oude, dan kan je altijd nog besluiten op een ander merk over te stappen.
O ja, Ecostyle is dierproefvrij!
Twee smousjes: Tuuntje Jip en Woezel van Abtswoude.

Gebruikersavatar
Jeanette
Berichten: 15598
Lid geworden op: 02 apr 2007, 16:49

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Jeanette »

Mmmm... :hmm: ik heb het in ieder geval opgeslagen. Stapper krabt nogal veel de laatste tijd. Maar dat kan ook van die Pulvex komen.

Pootjes kwalen: Twee teken tussen z'n teentjes. :schrik:
Verder valt het mee, dankzij die Pulvex. Die jeuk komt misschien wel van muggen. Met dit weer ziet het er zwart van in het bos. :scratch:
Bloemetje (Coco x First / Loebas) geb. 09-04-2011
Dieuwertje Bloem van Katoen (Bloemetje x Bram) geb. 22-12-14

Gebruikersavatar
Erna
Berichten: 12924
Lid geworden op: 03 apr 2007, 13:26

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Erna »

Maria dank je wel voor je uitleg. Het klinkt goed moet ik zeggen. Misschien moet ik dan toch maar overgaan op Ecostyle i.p.v. Hills. Ben er vandaag pas mee begonnen, dus maakt dat nog niets uit.
Dat dierproefvrij spreekt me ook erg aan, dat is Farmfood trouwens ook, van Hills weet ik het eigenlijk niet.

Jeanette, twee teken tussen de tenen van Stapper, hoe krijgt hij het voor elkaar. Wat een rot plek, kreeg je die makkelijk weg. :schrik:
Het ligt eraan in welk bos je bij ons loopt of je teken tegenkomt. Waar ik meestal loop, daar heeft Lisa nog geen teek opgelopen. Maar in een ander gedeelte wel, al zijn het er niet zo heel erg veel. Een keer vier, nog loslopend, kon ze zo uit Lisa d'r vacht plukken. En gisteren twee, waarvan één aan de binnenkant van haar oor. Die begon zich net in te graven, kon hem toch nog makkelijk verwijderen. Was voor Lisa wel een gevoelige plek, ze kon mijn aktie niet waarderen.
En de muggen zitten hier ook, die zie ik regelmatig op Lisa zitten. Vervelend al die prikkers en bijters.
Ik zal wel zien of Lisa in jullie mooie Drenthe veel last zal hebben van teken, een gewaarschuwd mens telt voor twee. Ik zal haar na elke wandeling grondig nakijken.

Groetjes, Erna.
Lisa 26-04-05. Hieke Frouckje v.d. Liefelijke en Hollands Koetsiertje's Abe-Mozes.

Ariënne
Berichten: 13837
Lid geworden op: 27 mar 2007, 12:39
Locatie: West-Terschelling

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Ariënne »

Waarschijnlijk zie ik meteen weer beren op de weg, maar ik vind het toch opvallend dat Vera een jaar geleden zo'n tijd klungelde met haar rechterschouder en nu met haar linker. Als ik google op (boegkreupelheid of) schouderkreupelheid kom ik op de volgende site terecht:
http://www.dierenartsonline.nl/adviesbr ... lheid.html

Ik hoop toch maar, dat het straks weer over is en dat het geen terugkerend probleem gaat worden. Of dat er geopereerd moet worden. :o
Zo kun je (ik dus) jezelf alweer bang maken voordat het nodig is. :| :scratch:
("Je moet niet op internet kijken" zei een doktersassistente van de huisartsenpost eens tegen me....)

Vergeleken met vorig jaar is het nu ietsje beter gesteld: ze loopt nog wel op 4 poten. Maar wil ook graag gedragen worden bij het uitlaten. :hmm:
Nou ja, geduld is om te beginnen een zeer schone zaak!
Aan het begin van volgende week overleg ik weer met de DA.
Afbeelding

Mary
Berichten: 8017
Lid geworden op: 29 mar 2007, 10:23

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Mary »

[quote="Ariënne"]
Zo kun je (ik dus) jezelf alweer bang maken voordat het nodig is. :| :scratch:
("Je moet niet op internet kijken" zei een doktersassistente van de huisartsenpost eens tegen me....)

quote]

En gelijk heeft ze vaak wel. Wanneer ik een onderzoek(je) heb laten doen en dan
bel voor de uitslag zeggen ze het was wel in orde. Dan zeg ik bedankt. Klaar.
Begint je omgeving gelijk over exacte cijfers en waarden. Die weet ik niet en
wil ik ook niet weten.
Pim - 27 december 2000. - 31 maart 2014.
Aard (Anna de Zwarte Fruinen x Stef van Doirne)

Gebruikersavatar
Erna
Berichten: 12924
Lid geworden op: 03 apr 2007, 13:26

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Erna »

Als iets me niet los laat wil ik het juist wel nakijken. Ook al weet ik dat je dat soms beter niet kan doen.
Groetjes, Erna.
Lisa 26-04-05. Hieke Frouckje v.d. Liefelijke en Hollands Koetsiertje's Abe-Mozes.

Gebruikersavatar
Jeanette
Berichten: 15598
Lid geworden op: 02 apr 2007, 16:49

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Jeanette »

Erna schreef:Als iets me niet los laat wil ik het juist wel nakijken. Ook al weet ik dat je dat soms beter niet kan doen.
Groetjes, Erna.
Ja, dat heb ik ook. Anders blijf ik maar malen.

Volgens mij had je vorige keer geen foto's laten maken toch, Ariënne????
Als je bang bent dat er zwevende kraakbeen deeltjes in haar schouder zitten, is een foto dan misschien toch een optie ???
Bloemetje (Coco x First / Loebas) geb. 09-04-2011
Dieuwertje Bloem van Katoen (Bloemetje x Bram) geb. 22-12-14

Ariënne
Berichten: 13837
Lid geworden op: 27 mar 2007, 12:39
Locatie: West-Terschelling

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Ariënne »

Soms kun je het beter maar niet weten, maar ja, ik ben wel zo'n type.
Het boeit me ook wel hoe dingen in elkaar zitten. Als ik bijv bij een wortelkanaalbehandeling precies weet hoe en wat, scheelt dat ietsje in de angst van te voren. En dan valt het in de praktijk nog tegen. :mrgreen:

De vorige keer hebbben we inderdaad geen foto laten maken. Dat kan natuurlijk altijd nog als er geen vooruitgang inzit. Maar eerst 'rust' maar een kans geven.
Afbeelding

Ariënne
Berichten: 13837
Lid geworden op: 27 mar 2007, 12:39
Locatie: West-Terschelling

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Ariënne »

Morgen toch nog even met Vera (schouder) naar de DA, voor zij met vakantie gaat. Ze gaat maar heel langzaam vooruit. Als er al geen stilstand is. Ben toch bang voor dat OCD-verhaal.
Afbeelding

Mary
Berichten: 8017
Lid geworden op: 29 mar 2007, 10:23

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Mary »

Jammer hoor, dit duurt inderdaad al lang genoeg om verbetering te moeten
zien.
Pim - 27 december 2000. - 31 maart 2014.
Aard (Anna de Zwarte Fruinen x Stef van Doirne)

Gebruikersavatar
Charlotte
Berichten: 9177
Lid geworden op: 09 dec 2007, 17:20
Locatie: Reuver

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Charlotte »

De volgende die in onzekerheid zit!
Sterkte morgen... :boeketje:
Charlotte

Finny (25-7-1998 /08-09-2012)= Shaffie× Ben v.h. Brammersweidje

Guusje (30-10-2004)=Casper× Joepie

Stien (21-11-2012)= Rolly v.d. Heideakkers x Stien Op de Ruiver

Ariënne
Berichten: 13837
Lid geworden op: 27 mar 2007, 12:39
Locatie: West-Terschelling

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Ariënne »

Ja, vervelend hè.
Dank je wel Charlotte, maar ik verwacht morgen nog niet veel nieuws hoor.
Vergeleken met het begin is er zeker wel vooruitgang, maar ik heb het gevoel dat het nu wat stilstaat. Ze blijft hobbelen tijdens de korte rondjes, die we lopen.
Het zal eerst nog wel even rust zijn, wat voorgeschreven wordt. En als het echt zo blijft, zal er wel een foto gemaakt worden.
De vorige keer duurde het 6 weken. We zitten nu bijna op de helft daarvan.
Afbeelding

Gebruikersavatar
Erna
Berichten: 12924
Lid geworden op: 03 apr 2007, 13:26

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Erna »

Hé verdorie, die schouder van Veertje wil maar niet opknappen. Sterkte morgen, misschien toch een foto laten maken? Dan weet je waar je aan toe bent en kan er waarschijnlijk gerichter hulp worden geboden. :boeketje:

Groetjes, Erna.
Lisa 26-04-05. Hieke Frouckje v.d. Liefelijke en Hollands Koetsiertje's Abe-Mozes.

Ariënne
Berichten: 13837
Lid geworden op: 27 mar 2007, 12:39
Locatie: West-Terschelling

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Ariënne »

Dank je wel!
Zou een foto met contrastvloeistof ook bij een DA gemaakt kunnen worden? Toch wel, neem ik aan? Onder narcose hoeft dan misschien niet? :scratch:
Afbeelding

Gebruikersavatar
Erna
Berichten: 12924
Lid geworden op: 03 apr 2007, 13:26

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Erna »

Ariënne schreef:Dank je wel!
Zou een foto met contrastvloeistof ook bij een DA gemaakt kunnen worden? Toch wel, neem ik aan? Onder narcose hoeft dan misschien niet? :scratch:
Het ligt er aan wat je dierenarts in de eigen praktijk te bieden heeft, ik denk dat je voor een foto met contastvloeistof naar een specialist moet. De specialist waar ik gisteren met Lisa ben geweest doet ook röntgencontrastonderzoeken.
Ik weet niet of een hond op zo'n moment onder narcose zou moeten. Zelf heb ik vorig jaar een röntgencontrastonderzoek gehad omdat er werd gedacht dat ik mogelijk trombose kon hebben. Bij dat onderzoek moest ik me heel erg stil houden. Dat heel erg stil liggen of zitten kan je niet uitleggen aan vera.
Sterkte, groetjes Erna.
Lisa 26-04-05. Hieke Frouckje v.d. Liefelijke en Hollands Koetsiertje's Abe-Mozes.

Gebruikersavatar
Charlotte
Berichten: 9177
Lid geworden op: 09 dec 2007, 17:20
Locatie: Reuver

Re: Pootjes kwalen

Bericht door Charlotte »

Wat zei de dierenarts over Vera's schouder, Ariënne?
Charlotte

Finny (25-7-1998 /08-09-2012)= Shaffie× Ben v.h. Brammersweidje

Guusje (30-10-2004)=Casper× Joepie

Stien (21-11-2012)= Rolly v.d. Heideakkers x Stien Op de Ruiver

Gesloten