Welke cursus?

Van puppycursus tot........
Ariënne
Berichten: 13837
Lid geworden op: 27 mar 2007, 12:39
Locatie: West-Terschelling

Re: Welke cursus?

Bericht door Ariënne »

Ik zoek liever andere honden op, tot Roosje wat steviger op haar pootjes staat.
Had ik zo gedacht.
Afbeelding

Maria
Berichten: 563
Lid geworden op: 07 jul 2007, 23:27
Locatie: Delft
Contacteer:

Re: Welke cursus?

Bericht door Maria »

Woezel zit op een pupcursus met allemaal grote pups, zoals een briard, twee rottweilers, een bulldog, een herder en slechts een klein hondje , een schipperke, waar ze het enorm goed mee kan vinden. Vaak zoeken ze toch een beetje een gelijke grootte uit. Woezel gaat tijdens wandelingen voor grote honden uit voorzorg alvast maar op haar rug liggen, met een heel kwetsbaar bloot buikje in het hoge gras. Af en toe houd ik mijn hart vast. Vooral als er dan zo'n grote uitlaatroedel aan komt gedenderd. Woezel zit wel goed in elkaar, maar zitten al die grote stoere honden, zoals de American Bulldog en nog wat van die typjes ook zo goed in elkaar? Woezel is niet bang hoor, gaat niet op de loop, maar wacht toch maar liever liggend op haar rug af, hoe de ontmoeting uitpakt. Als ze op mag staan van de voorbijgangers, benadert ze zo'n hond heel onderdanig en voorzichtig. Ik vind het wel prettig gedrag. Jullie denken toch niet dat moeder Jip en vroeger oma Pluk, van plan zijn ooit op hun rug te gaan?? Dat liep dus wel eens uit op vechtpartijen. Jip vergeet geen enkele aanvaring met een hond. Zo'n hond kan het zijn verdere leven wel schudden. Dus moet ik altijd op mijn qui vive zijn. Woezel is gelukkig een stuk makkelijker.
Twee smousjes: Tuuntje Jip en Woezel van Abtswoude.

Gebruikersavatar
Erna
Berichten: 12924
Lid geworden op: 03 apr 2007, 13:26

Re: Welke cursus?

Bericht door Erna »

Maria Jip heeft hetzelfde wat onze Tirza vroeger ook had. Eenmaal een aanvaring, nooit meer vergeten. Maar bij Tirza lag het nog iets anders, zij begon meestal zelf wat erg vervelend was. Als ze dan een hond trof die niet van haar geintjes gediend was en iets terug durfde te doen, dan werd ze al kwaad als ze de hond later in de verte zag lopen.
Lisa heeft dat gelukkig niet. Zij ging vroeger wel altijd naar elke hond toe, groot of klein maakte haar niet uit. Alles was leuk. Totdat er tot twee maal toe een hond was die heel erg lelijk tegen haar hebben gedaan.
Vanaf dat moment kijkt ze de kat uit de boom, gaat er wel naar toe, maar doet dat heel rustig. Eerst kennis maken en dan eventueel spelen.
Ariënne het kan ook de houding van een hond ten opzichte van Roosje zijn dat het verschil maakt waarom ze wel naar de ene en niet naar de andere hond toe gaat. Ze kijkt goed uit wat de andere hond van haar verwacht.

Groetjes, Erna.
Lisa 26-04-05. Hieke Frouckje v.d. Liefelijke en Hollands Koetsiertje's Abe-Mozes.

Ariënne
Berichten: 13837
Lid geworden op: 27 mar 2007, 12:39
Locatie: West-Terschelling

Re: Welke cursus?

Bericht door Ariënne »

Goh zeg, gewoon niet je buikje laten zien! (Jip en Pluk.) Dat is stoer, maar ik ben blij dat Vera en Roosje dat wel doen.

En ja, Erna op de puppycursus was Roosje ook voornamelijk aan het blaffen tegen een bruine Labrador, die meteen stil ging staan aan de andere kant van het gaas. Ik had de indruk dat het een onderdanige hond was.
Maar ik zal er weer extra op letten. Het is ook leuk om dat gedrag te bestuderen!
Afbeelding

Margaret

Re: Welke cursus?

Bericht door Margaret »

Mozes gaat ook naar de puppycursus.

Wat verrassend was voor ons was dat we bij de eerste cursus waar we heen gingen helemaal geen goed gevoel hadden. Het was een theoriesessie van 2 uur (dat hadden we niet verwacht bij het woord 'intake'). De normale lessen waren 40 minuten theorie en 20 minuten training. De 2 uur heeft Mozes moeten liggen, hij had geen keuze want de riem liep strak onder de voet van Daniël door. Daarnaast vonden we de theorie ook twijfelachtig. Ze zei dat een pup 20 uur in de bench moet per dag, en de 4 uur dat hij er niet in zit dat je dan intensief met hem bezig moet zijn zodat hij geen enkele slechte gewoonte aanleert. Daarnaast hadden ze als correctie een blikje met stenen die je moest gooien. Misschien niet per se raak, maar toch!

De dag erna heb ik het theorieboek gelezen dat we erbij kregen. En die theorie bleek zo gek nog niet. Het was gebaseerd op roedelgedrag, eigenlijk best leerzaam. Over de 20 uur zeiden ze: 20 uur rust, en daarbij moet je hem in de bench (kunnen) leggen. Dat klinkt ook al logischer. En het blikje stenen (het geluid) vergeleken ze met boos worden (je stem), alleen hun theorie is dat het beter is dat de hond het niet mogen niet koppelt aan jou, want dan gaat ie het wel doen als jij er niet bent. En het geluid van het blikje is universeler. Het is vergelijkbaar met het rammelen van sleutels, alleen dat raden ze af, omdat de hond dan bang kan worden als je later normaal met je sleutels rammelt.

Ondanks dat de theorie minder gek klonk, hebben we besloten ook een andere puppycursus te bezoeken om te kijken of we daar een beter gevoel bij hadden. Nu gaat Daniël naar de cursus van de dierenbescherming en die is veel fijner! Gewoon lekker praktijk, en corrigeermethodes laten ze over aan de baasjes. Je moet je er als baasje natuurlijk ook goed bij voelen.

Ik wist dus niet dat er zoveel verschil zou zijn in puppycursussen!

Ariënne
Berichten: 13837
Lid geworden op: 27 mar 2007, 12:39
Locatie: West-Terschelling

Re: Welke cursus?

Bericht door Ariënne »

'20 uur bench'is hopelijk een verspreking! Je moet er toch niet aan denken, zeg!
Ik geloof best, dat de ene puppycursus de andere niet is. Gelukkig maar dat jullie een deurtje verder zijn gaan kijken.
Ik ben benieuwd hoe ze denken over corrigeermethodes bij deze dierenbescherming-cursus. De nadruk ligt tegenwoordig vaak op het belonen van positief gedrag en het (meestal) negeren van het negatieve. Begrijp ik uit jouw woorden dat dit ook hun idee is?
Afbeelding

Margaret

Re: Welke cursus?

Bericht door Margaret »

Ja, het zou kunnen dat Daniël het 20 uur in de bench principe verkeerd begrepen heeft, maar ze was er volgens hem best uitgesproken over. Ik vond het ook zo raar! Moet wel zeggen dat ik me heb laten 'inspireren' en sindsdien Mozes wel vaker een uurtje in de bench leg, als ik gewoon thuisben. Als hij toch gaat liggen slapen, kan dat ook wel in de bench, immers. Zo is hij beter aan de bench gewend geraakt.

De dierenbescherming is inderdaad van het positieve belonen en het negatieve negeren. En als je het negatieve toch wil straffen dan moet je zelf weten hoe je dat doet. Gelukkig snapt Mozes 'uh-uh' al :wink: .

Gebruikersavatar
Jeanette
Berichten: 15598
Lid geworden op: 02 apr 2007, 16:49

Re: Welke cursus?

Bericht door Jeanette »

Vanmorgen heb ik me opgegeven voor Kynologosche kennis 1.
Wie heeft er ervaring met deze cursussen (want dan wil ik ook nog 2 gaan doen).
Ik meen me ook ook te herinneren dat er iemand (wellicht meerdere?) van de club Keurmeester is geworden (natuurlijk niet voor de smous, want dat mag natuurlijk niet) :wink:
Bloemetje (Coco x First / Loebas) geb. 09-04-2011
Dieuwertje Bloem van Katoen (Bloemetje x Bram) geb. 22-12-14

Jajo

Re: Welke cursus?

Bericht door Jajo »

Jeanette, je mag natuurlijk wel keurmeester worden voor de Hollandse Smous als je zelf een smous hebt. Je mag alleen geen eigen honden of nazaten keuren, maar daar zijn regels voor. Dus ga jij gewoon "even" KK 1 en 2 doen en zien we je over een paar jaar terug als keurmeester. Dat zou tof zijn.

Het is wel taaie stof hoor, maar als je een doorbijter ben ( en dat ben jij wel ) lukt het beslist.
Succes met de start.
Groetjes, Jozé

Gebruikersavatar
Jeanette
Berichten: 15598
Lid geworden op: 02 apr 2007, 16:49

Re: Welke cursus?

Bericht door Jeanette »

Dank je wel Jozé !
:oops: Ik ben een beetje maf, ik vind taaie stof wel leuk :)
Ik dacht dat je, als je lid was van een Hondenvereniging/club dat ras niet meer mocht kiezen.
Ga ik toch gewoon voor staande honden :wink: :wink:
Bloemetje (Coco x First / Loebas) geb. 09-04-2011
Dieuwertje Bloem van Katoen (Bloemetje x Bram) geb. 22-12-14

Maria
Berichten: 563
Lid geworden op: 07 jul 2007, 23:27
Locatie: Delft
Contacteer:

Re: Welke cursus?

Bericht door Maria »

Ik heb vele jaren geleden AKK 1 en 2 (het tegenwoordige KK) gedaan. Heel interessant eb ik heb er veel van geleerd. Het is ook echt iets voor jou Jeanette. Je leert de verschillende rassen onderscheiden, genitica, over bouw en over de gang van zaken binnen de kynologie en over gedrag. Daarna ben ik de opleiding Beweging en Exterieur gaan daan, in Utrecht. Dit is de keurmeesteropleiding. Het is een vrij zware opleiding. Tot 3 keer toe, raakte ik steeds zwanger tijdens de cursus (ik heb hem dus 3 ! keer opnieuw gedaan!). Steeds moest ik om en nabij de bevalling examen doen. Je begrijpt: Een heel gevaarlijke cursus dus. Voor de 4e keer doen, leek me de goden verzoeken. Maar ik heb daar wel enorm veel geleerd over de bouw van honden en het bewegingsapparaat.

Lekker gaan doen Jeanette, die KK!
Laatst gewijzigd door Maria op 19 okt 2008, 22:51, 1 keer totaal gewijzigd.
Twee smousjes: Tuuntje Jip en Woezel van Abtswoude.

Mary
Berichten: 8017
Lid geworden op: 29 mar 2007, 10:23

Re: Welke cursus?

Bericht door Mary »

Het zal wel weer een mix worden met kookboeken :?:
Pim - 27 december 2000. - 31 maart 2014.
Aard (Anna de Zwarte Fruinen x Stef van Doirne)

Mary
Berichten: 8017
Lid geworden op: 29 mar 2007, 10:23

Re: Welke cursus?

Bericht door Mary »

Maria schreef:Steeds moest ik om en nabij de bevalling examen doen. Je begrijpt: Een heel gevaarlijke cursus dus. Voor de 4e keer doen, leek me de goden verzoeken.
Ach, afmaken zal dan nu toch wel kunnen :mrgreen:
Pim - 27 december 2000. - 31 maart 2014.
Aard (Anna de Zwarte Fruinen x Stef van Doirne)

Maria
Berichten: 563
Lid geworden op: 07 jul 2007, 23:27
Locatie: Delft
Contacteer:

Re: Welke cursus?

Bericht door Maria »

Haha, ja dat wel. Maar inmiddels heb ik me wel bedacht, dat je als keurmeester, met een voorkeur voor slechts smouzen, weinig aan de bak zult komen. Je doet dan ook te weinig ervaring op. Er wordt naar gestreefd door de R.van B. om zoveel mogelijk verschillende keurmeesters, met specialisatie smous, of een allrounder, te laten keuren. Dus je zult je toch moeten toeleggen op het keuren van meerdere rassen. Ik had en heb daar gewoon de tijd niet voor. Bovendien vind ik geen ander ras binnen onze rasgroep leuk.
Twee smousjes: Tuuntje Jip en Woezel van Abtswoude.

Mary
Berichten: 8017
Lid geworden op: 29 mar 2007, 10:23

Re: Welke cursus?

Bericht door Mary »

Binnen deze rasgroep valt dat ook niet mee.
Ik heb er ook niets mee.
Pim - 27 december 2000. - 31 maart 2014.
Aard (Anna de Zwarte Fruinen x Stef van Doirne)

Gebruikersavatar
Jeanette
Berichten: 15598
Lid geworden op: 02 apr 2007, 16:49

Re: Welke cursus?

Bericht door Jeanette »

Gelukkig ben ik ook al voorbij de gevaarlijke periode :crazy: :mrgreen:
Die kookboeken glippen er wel tussendoor.
Wordt het toch weer hond in de pot :mrgreen:
Eerst maar eens met de eerste cursus beginnen.
Nu heb ik Dierenverzorging en alle theorie van Honden en Kattenbesluit al gedaan, dus hoop ik dat er nog iets is blijven hangen.
Bloemetje (Coco x First / Loebas) geb. 09-04-2011
Dieuwertje Bloem van Katoen (Bloemetje x Bram) geb. 22-12-14

Mary
Berichten: 8017
Lid geworden op: 29 mar 2007, 10:23

Re: Welke cursus?

Bericht door Mary »

Ik blijf bij snerthond. :mrgreen:
Pim - 27 december 2000. - 31 maart 2014.
Aard (Anna de Zwarte Fruinen x Stef van Doirne)

Gebruikersavatar
Jeanette
Berichten: 15598
Lid geworden op: 02 apr 2007, 16:49

Re: Welke cursus?

Bericht door Jeanette »

Mary schreef:Binnen deze rasgroep valt dat ook niet mee.
Ik heb er ook niets mee.
Da's wel een punt :o
Komt tijd komt raad.
Bloemetje (Coco x First / Loebas) geb. 09-04-2011
Dieuwertje Bloem van Katoen (Bloemetje x Bram) geb. 22-12-14

Gebruikersavatar
Jeanette
Berichten: 15598
Lid geworden op: 02 apr 2007, 16:49

Re: Welke cursus?

Bericht door Jeanette »

Mary schreef:Ik blijf bij snerthond. :mrgreen:
:schrik: :schrik: :mrgreen:
Bloemetje (Coco x First / Loebas) geb. 09-04-2011
Dieuwertje Bloem van Katoen (Bloemetje x Bram) geb. 22-12-14

Maria
Berichten: 563
Lid geworden op: 07 jul 2007, 23:27
Locatie: Delft
Contacteer:

Re: Welke cursus?

Bericht door Maria »

Ik heb ook weinig met de andere rassen binnen onze rasgroep 2 dus. Schnauzers is nog tot daar aan toe. Maar wat moet een smouzenliefhebber met Molossers bijv.?
Neemt niet weg, dat ik altijd nog blij ben, dat ik in de gelegenheid ben geweest om B & E gedaan te hebben. Tijdens de RITSdagen bijv. heb ik er nog steeds profijt van.
Twee smousjes: Tuuntje Jip en Woezel van Abtswoude.

Gesloten