Leeftijd van pups en kittens

Plaats voor algemene vragen, opmerkingen en ideeën rond opvoeding & gedrag
Gebruikersavatar
Jeanette
Berichten: 15598
Lid geworden op: 02 apr 2007, 16:49

Leeftijd van pups en kittens

Bericht door Jeanette »

Helaas kun je je niet met alles bemoeien.
Pfff.......kwam vanmorgen in gesprek met een jonge vrouw.
Ze krijgt over vijf mnd. haar eerste kindje. Ze woont nu nog alleen, maar gaat binnenkort verhuizen en samenwonen met haar vriend. Ze heeft momenteel ook nog wat begeleiding nodig i.v.m. privé problemen.
Ze heeft een Duitse herder pup van zes weken.

Bij mij gaan dan alle lampen knipperen in mijn bovenkamer.
Een pup van zes weken :schrik: Veel te jong om uit te plaatsen. :shock:
Niet lekker in je vel zitten, verhuizen, samenwonen, straks een baby (met een puberende grote hond). Dat is me nog al wat :?
Maak ik me nu zorgen om niks .............. :hmm:
Bloemetje (Coco x First / Loebas) geb. 09-04-2011
Dieuwertje Bloem van Katoen (Bloemetje x Bram) geb. 22-12-14

Ariënne
Berichten: 13837
Lid geworden op: 27 mar 2007, 12:39
Locatie: West-Terschelling

Bericht door Ariënne »

Poe hee... Dat is allemaal niet niks...
Dan heb je wel een grote dosis geluk nodig om daar een beetje gezellig doorheen te rollen.
En dan nu een pup van 6 weken! Waarom toch? Wat voor fokker zal dat zijn?
:hmm:
Afbeelding

Mary
Berichten: 8017
Lid geworden op: 29 mar 2007, 10:23

Bericht door Mary »

:x :x :x
Pim - 27 december 2000. - 31 maart 2014.
Aard (Anna de Zwarte Fruinen x Stef van Doirne)

Jajo

Bericht door Jajo »

Het is zelfs wettelijk verboden katten en honden onder de 7 weken bij het moederdier weg te halen. Die vrouw lijkt me een beetje ongeorganiseerd bezig.


Jozé
Laatst gewijzigd door Jajo op 24 okt 2007, 15:37, 1 keer totaal gewijzigd.

wubke
Berichten: 1385
Lid geworden op: 20 apr 2007, 10:45
Locatie: Grubbenvorst

Bericht door wubke »

Het is wel heel erg bevooroordeeld, maar je kunt op je vingers natellen wie de dupe in dit geheel dreigt te worden :x :x .
Ik hoop dat de begeleiding zodanig is dat het allemaal op zijn pootjes terecht komt.........
Maar wat voor een fokker is dat, om in zo'n situatie veel te vroeg, een pup mee te geven :evil: ?
Groet, Wubke,
Vigo Julius van Abtswoude 30 april 2006
(Jules) en
Siem-Simon 1 december 2007

Gebruikersavatar
Erna
Berichten: 12924
Lid geworden op: 03 apr 2007, 13:26

Bericht door Erna »

Dat is geen fokker. Tenminste, ik wil dat niet zo noemen. Hoop dat alles goed zal gaan met de mensen en met de pup.

Ik ken iemand die een paar maanden geleden een pup is huis had gehaald, helaas was de pup niet zindelijk en waagde het ook nog om aan haar spullen te zitten. Nou ja zeg, dat kan natuurlijk niet. Hup de pup op Marktplaats, ze was hem zo kwijt.
Nu wil ze TWEE poesjes, beestjes zijn inmiddels een week of zes. Ze heeft nog nooit naar ze geïnformeerd, nog nooit een foto van ze opgestuurd gekregen, en ook niet naar gevraagd. Als ik daar een opmerking over maak zegt ze, ach dat komt allemaal nog wel.
Ik zeg tegen haar wat ik daar van vind en krijg de kriebels en tevens mepneigingen.
Ze is nu al totaal niet geïnteresseerd, hoe zal dat straks aflopen met de kittens? Ik krijg ze niet uit haar hoofd gepraat.
Ik denk dat helaas nog veel meer mensen op deze manier met dieren omgaan.

Groetjes, Erna.
Lisa 26-04-05. Hieke Frouckje v.d. Liefelijke en Hollands Koetsiertje's Abe-Mozes.

Gebruikersavatar
Jeanette
Berichten: 15598
Lid geworden op: 02 apr 2007, 16:49

Bericht door Jeanette »

En in het geval met die 6 weken oude pup, ben ik ook nog ongerust over hoe iemand, die niet beseft dat zo'n kleintje helemaal niet bij moeder weg mag, met baby en hond om zal gaan :o
En inderdaad, als het fout loopt is de hond altijd de klos. Maar hopen dat er niets echt enstig gebeurt.
Het minst slechte scenario is dan nog dat de hond over een half jaar gedumpt wordt :cry: En dan maar hopen op een goede nieuwe baas.
Zo'n fokker zou je dus aan kunnen geven???
Ik heb gezocht naar de wetgeving, maar kan het niet vinden. :?

Ja zo'n vrouw die nu gaat voor twee kittens, ongelofelijk. Alsof dieren maar weggooi artikelen zijn.
Moeilijk om er iets van te zeggen dat ook echt overkomt.
Bloemetje (Coco x First / Loebas) geb. 09-04-2011
Dieuwertje Bloem van Katoen (Bloemetje x Bram) geb. 22-12-14

Jajo

Bericht door Jajo »

In het Honden en Kattenbesluit 1999 welk in Maart 2002 in werking is getreden staat vermeld, dat honden zowel als katten pas op een leeftijd van 7 weken het nest mogen verlaten. Het is strafbaar voor deze leeftijd de pups en kittens te verhandelen.

Ik heb even naar de gehele tekst gezocht, kon het zo gauw niet vinden, maar weet zeker dat het er in staat. Er staat uiteraard nog veel meer in, dat in het belang van het dier is. Volgens mij is ook het couperen van staarten in deze zelfde wet verboden, maar daar hebben wij als jachthond-bezitters mee te maken. Het couperen van oren was al langer verboden. Bij doberman's en bouviers werd dat altijd gedaan om ze imposanter te maken.

Jozé

Jajo

honden en kattenbesluit

Bericht door Jajo »

http://www.ombudsmandieren.nl/documenten/hkb.pdf

Op pagina 20 van dit dokument staat het vermeld. Onder: scheiding van dieren.

Gebruikersavatar
Jeanette
Berichten: 15598
Lid geworden op: 02 apr 2007, 16:49

Bericht door Jeanette »

Blz. 21 zag ik.
Wat een ding om door te ploeteren.
Maar, mocht ik haar nog eens tegenkomen zal ik het zeker duidelijk zeggen :x
Ze is dan wel de koper, maar zoiets doe je toch niet :!:
Bloemetje (Coco x First / Loebas) geb. 09-04-2011
Dieuwertje Bloem van Katoen (Bloemetje x Bram) geb. 22-12-14

Jajo

Honden en kattenbesluit

Bericht door Jajo »

Sorry, ik dacht dat het blz.nr. bovenaan stond. Verkeek me in de haast even. Maar goed, we hebben het gevonden. Ik meld het wel eens zachtjes tegen mensen die met 6 weken katjes verkopen op Marktplaats. Dat wordt me niet altijd in dank afgenomen.

weltrusten, Jozé

Ariënne
Berichten: 13837
Lid geworden op: 27 mar 2007, 12:39
Locatie: West-Terschelling

Bericht door Ariënne »

Wel goed om hier meer bekendheid aan te geven! :thumbsup:
Veel mensen zullen dit niet precies weten. :(
Afbeelding

Gebruikersavatar
Jeanette
Berichten: 15598
Lid geworden op: 02 apr 2007, 16:49

Bericht door Jeanette »

Eigenlijk had ik het moeten weten!!! Want ik heb de cursus Honden en Kattenbesluit zo goed als afgerond. Ik ben helaas blijven steken op de stage...
Maar omdat ik dat al aan zag komen, heb ik me niet goed verdiept in de wet en regelgeving :oops: :oops:
Volgens mij is de ideale leeftijd voor een pu 8 wkn. en die voor een kitten 12 wkn.
Toch???????
Bloemetje (Coco x First / Loebas) geb. 09-04-2011
Dieuwertje Bloem van Katoen (Bloemetje x Bram) geb. 22-12-14

Lies

Bericht door Lies »

Ik moet eerlijk zeggen dat -voordat ik 'echt' katten ging fokken- ik ook niet wist dat de kittens niet weg mocht op 6 weken. Op de een of andere manier vindt iedereen dat zo'n normale leeftijd om kittens en puppies bij hun moeder weg te halen, dat niemand erbij stil staat of dat nu echt wel zo goed is.

Ik heb zelfs een keer met een dierenarts een discussie gehad die vond dat het beter was om de dieren al op 6 weken in hun nieuwe huis te plaatsen. Want dat was beter voor de socialisatie, inprenting, en voor het wennen aan het nieuwe huis, etc, etc..... Toen ik die dierenarts vroeg hoe dat dan ging met volwassen dieren die vanuit bijvoorbeeld een asiel naar een nieuw huis gingen, en of die dan nooit konden wennen aan hun nieuwe eigenaren viel de beste man toch even stil :twisted:

Als je aan mensen vraagt waarom ze hun nieuwe huisgenootje al zo jong willen hebben, dan krijg je toch meestal antwoorden als 'dan is 'ie nog zo leuk en vertederend'. Mijn antwoord daarop is dan altijd dat de diertjes zo jong en vertederend zijn omdat ze nog zo ontzettend jong zijn, dat het nog babies zijn. En een baby haal je niet weg bij zijn moeder.

Daarnaast willen 'fokkers' hun jonge spul soms al op die leeftijd kwijt omdat het zoveel werk is. Ik zet het woord fokker woord nu bewust tussen quotes, want dit zijn meestal geen fokkers die aangesloten zijn bij een rasvereniging oid, maar mensen die 'gewoon een nestje' willen. Deze mensen roepen ook vaak over zichzelf dat ze geen fokker zijn. In mijn ogen is iedereen die één van zijn of haar dieren nakomelingen laat krijgen een fokker. Dus ook de mensen die met hun Huis-Tuin-en-Keuken kat eenmalig een nestje hebben, of mensen die met hun stamboom hond één nestje doen, of mensen die vaker een nest kittens/puppies hebben, het zijn allemaal fokkers. Alleen doet de een het beter dan de ander.... (En het aantal nakomelingen zegt niets over het goed of slecht doen! Je kunt ook 1 nestje op een hele goede manier krijgen. En je kunt heel veel nestjes op een ontzettende foute manier krijgen. Maar ik vind het onzin dat je pas na een nest of 3 "fokker" genoemd wordt.)

Toen ik nog studeerde heeft de HTK poes van mijn moeder1 keer een nestje gehad (ik kan mezelf nu wel voor mijn hoofd slaan, we hadden het pas door dat ze zwanger was toen ze toch wel heel erg dik werd, en een week of zo later liepen er ineens 6 katten ipv 1 in huis!). Die kittenstjes hebben we dus ook weggegeven toen ze 6 weken waren.... :oops: :oops: :oops:
Het eerste kittentje die weg ging, daar heeft de moeder 2 dagen naar lopen zoeken! Ik wist niet wat ik zag... Ik dacht dat ze helemaal niet door zou hebben dat er 1 weg was, ze had er tenslotte nog 4 over? Maar de moederpoes weet het dus wel als er 1 van haar kinderen weg is! De volgende ging een dag of 3 later weg, daar heeft ze 1 dag naar lopen zoeken. De volgende 2 gingen nog iets later weg, ik kan me niet meer herinneren hoe lang ze daar naar heeft lopen zoeken. En de laatste heb ik in huis genomen (ik woonde toen op kamers) toen hij 3 maanden was. Toen was de moederpoes blij dat ik die lastpost bij haar weghaalde :) Op mijn website staat hij nog: Joep.

Dus afgezien van de gedragsproblemen die bij de kittens/puppies kunnen ontstaan door het te vroeg scheiden van hun moeder en broertjes en zusjes, doe je dus ook de moeder geen plezier door haar kinderen zo jong bij haar weg te halen.

Ik weet dat veel mensen het niet leuk vinden als je een vergelijking tussen mensen en dieren maakt, en dat er vaak gedacht wordt dat dieren 'anders' zijn: dat ze 'gemakkelijker wennen', 'geen gemis kennen', enz, maar ik wordt toch altijd een beetje pissig als ik merk dat mensen hun eigen kinderen het liefste tot hun dertigste in huis houden, maar puppies en kittens moeten met 6 weken de deur uit.
Met 6 weken kunnen ze net zelfstandig eten, en in het geval van kittens zijn ze meestal net zindelijk, bij puppies meestal nog niet. Dit is volgens mij te vergelijken met een mensen-leeftijd van een jaar of 2....
Je laat je kinderen toch ook niet uit huis gaan als ze 2 of 3 jaar oud zijn?

Sorry, dit is wat lang geworden, maar ik kan me hier heel erg over opwinden...

Groetjes, Lies.

Mary
Berichten: 8017
Lid geworden op: 29 mar 2007, 10:23

Bericht door Mary »

Van poesjes heb ik geen verstand. Maar twaalf weken lijkt mij erg lang.
Voor hondjes geldt voor mij 8 weken. Het tibetaantje kreeg ik toen hij 9 weken was.
Juist die laatste weken is wat opvoeding door de moeder heel belangrijk.
Het veel te jonge herdershondje kan bijna alleen maar uit zo'n puppyfabriek komen.
Die fokkers hoeven de nieuwe eigenaren helemaal niet te kennen. Daar telt slechts
dat het hok leeg moet. Heel veel mensen weten helemaal niet wat broodfokkers
zijn, bedenken ineens dat ze een hond willen en zijn dan daar op het juiste adres.
Ze kunnen hun impuls-aankoop direkt meenemen.
Pim - 27 december 2000. - 31 maart 2014.
Aard (Anna de Zwarte Fruinen x Stef van Doirne)

wubke
Berichten: 1385
Lid geworden op: 20 apr 2007, 10:45
Locatie: Grubbenvorst

Bericht door wubke »

Ik heb een kat die was pas 4 weken oud. Moeder was verongelukt. We hebben hem met een flesje grootgebracht. Hij is nu 9 jaar, maar ik zeg nog steeds dat hij iets mist, hij is niet opgevoed door zijn moeder. Hij is heel onberekenbaar.
Voor ons is hij heel lief en aanhankelijk, maar ineens slaat dat om en haalt hij uit. Iedereen die bij ons komt en hem aanhaalt waarschuw ik daarvoor, want hij kan erg gemeen doen. Jules vindt het heerlijk om hem uit te dagen, maar heeft ook diep respect voor hem. Verder gaat de kat gewoon zijn eigen gangetje, brokjes eten, wandelingetje maken, en vooral veel slapen. In de zomer buiten in de zon en in de winter binnen op de bank.
Groet, Wubke,
Vigo Julius van Abtswoude 30 april 2006
(Jules) en
Siem-Simon 1 december 2007

Lies

Bericht door Lies »

Mary schreef:Van poesjes heb ik geen verstand. Maar twaalf weken lijkt mij erg lang.
De kattenverenigingen (vergelijkbaar met de Raad van Beheer, alleen zijn er dat bij de katten meer dan één) stellen dat de kittens op 12 of 13 weken weg mogen. (Afhankelijk van welke vereniging je bij bent aangesloten.)
Dit is niet omdat de kittens dan pas weg *kunnen*, maar omdat ze dan pas weg *mogen*. De verenigingen hebben besloten dat de kittens pas weg mogen als ze volledig gevaccineerd zijn, en daarna nog een paar dagen extra. De meeste fokkers enten hun kittens op 9 weken en op 12 weken, en dan moeten ze dus nog een weekje wachten of er een entreactie komt. Dan mogen de kittens bij de fokker weg.
Maar als ze op 10 of 11 weken weg zouden gaan zou dat waarschijnlijk voor de kittens geen echte problemen meer geven....
Mary schreef:Voor hondjes geldt voor mij 8 weken. Het tibetaantje kreeg ik toen hij 9 weken was.
Is dit niet afhankelijk van het ras? Ik meen ooit gehoord te hebben dat grotere rassen op jongere leeftijd weg mogen dan de kleinere rassen? (Wat ik op zich krom zou vinden, maar ik maak die regels niet.)
Mary schreef:Juist die laatste weken is wat opvoeding door de moeder heel belangrijk.
Inderdaad. En ook de omgang met nestgenootjes helpt heel veel bij hoe een dier later met soortgenoten omgaat. Als je je broertje hard in zijn oor bijt, en die bijt meteen terug, dan weet je precies waar je aan toe bent.... :)
Mary schreef:Het veel te jonge herdershondje kan bijna alleen maar uit zo'n puppyfabriek komen.
Of bij iemand die een oeps-nestje heeft. Want het pupje kan nu wel op een herdershondje lijken, maar wellicht dat als het later groot is, je er toch wel wat anders in terug herkent dan alleen een herdershond.....
Mary schreef:Die fokkers hoeven de nieuwe eigenaren helemaal niet te kennen. Daar telt slechts dat het hok leeg moet. Heel veel mensen weten helemaal niet wat broodfokkers zijn, bedenken ineens dat ze een hond willen en zijn dan daar op het juiste adres. Ze kunnen hun impuls-aankoop direkt meenemen.
Jammer genoeg werkt het zo inderdaad.....

Groetjes, Lies.

Lies

Bericht door Lies »

wubke schreef:Ik heb een kat die was pas 4 weken oud. Moeder was verongelukt. We hebben hem met een flesje grootgebracht. Hij is nu 9 jaar, maar ik zeg nog steeds dat hij iets mist, hij is niet opgevoed door zijn moeder. Hij is heel onberekenbaar.
Voor ons is hij heel lief en aanhankelijk, maar ineens slaat dat om en haalt hij uit. Iedereen die bij ons komt en hem aanhaalt waarschuw ik daarvoor, want hij kan erg gemeen doen. Jules vindt het heerlijk om hem uit te dagen, maar heeft ook diep respect voor hem. Verder gaat de kat gewoon zijn eigen gangetje, brokjes eten, wandelingetje maken, en vooral veel slapen. In de zomer buiten in de zon en in de winter binnen op de bank.
Het kan soms goed gaan, maar meestal zie je inderdaad dit soort verstoord gedrag. Aanvallen op mensenhanden en op wol sabbelen zijn de meest gezien gedragsafwijkingen bij katten die te jong van hun moeder zijn gescheiden. Maar in zo'n geval waar de moeder verongelukt, daar heb je geen keuze....

Groetjes, Lies.

Jajo

kittens

Bericht door Jajo »

Wubke,

Het is bekend dat kittens die te vroeg bij het moederdier zijn weggehaald op latere leeftijd problemen geven of in ieder geval kunnen geven.Vaak worden ze onzindelijk. Uit ervaring ( bij anderen ) weet ik dat dat nog een graadje gecompliceerder is dan uithalen.

Het is niet voor niets, dat raskatten 14 weken bij de moeder moeten blijven ( dit op voorschrift van de rasverenigingen ) opdat je na die tijd een uitgebalanceerd kitten mee naar huis kunt nemen. Dit is een van de redenen dat ik altijd kies voor een raskat. Ook de socialisatie gebeurt vaker meer doordacht, de goeden natuurlijk niet te na gesproken.

Ik bewonder je wel, dat je een moederloos kitten hebt grootgebracht. In jouw geval was het natuurlijk een uitzondering en daar is veel energie voor nodig.

Groetjes, Jozé

Jajo

Bericht door Jajo »

De verplichte inentingen zijn tegenwoordig ook wettelijk vast gelegd in het Honden en Kattenbesluit en de 7 dagen wachttijd na de inenting ook. Dit is niet alleen om te wachten op eventuele reacties, maar direct na de inenting zijn de dieren niet in staat een grote verandering te ondergaan, waardoor ze bij de nieuwe eigenaar ziek zouden kunnen worden.

Gesloten